2013 m. rugsėjo 2 d., pirmadienis

Gipso lubos. Langų sandarinimas

Deja, rugsėjo pirmąjai įsikrasutyti nepavyko. Dar liūdniau, kad nepavyko ne dėl mūsų kaltės. Priežastis regis paprasta - gipso lubos. Kaip ir minėjau dėl nuojautos galimai blogai sudėtų lubų, taip ir įvyko. Tad paskubomis teko ieškotis kito meistro, kuris tik dėl asminių pažinčių sutiko pradėti daugiau mažiau nedelsiant (su glaistymu už 1kv.m. moku 35lt).

Ankščiau sudėtą profilių karkasą sėkmingai nurinkau, per pora dienų (dirbdamas vakarais) naujasis meistras pasiekė šitokį rezultatą:Sudėtas gipsas didžiajame kambaryje ir visame koridoriuje ~30kv.m.


Aišku tokie dalykai labai smarkiai demotyvuoja, bet kelias dienas "pabuvęs su savimi" vėl grįžau prie smulkių darbelių, kurie atima gana daug laiko, o rezultato akivaizdaus nesimato. Tad visas šis geros savaitės priverstinis lubų sustabdymas nebuvo toks blogas kaip galėjo atrodyti iš pradžių, be darbo nesedėjau, baigiau viską galutinai su OSB, kitus smulkius darbelius.

Vakar klijavau juostas aplink langus. Šįkart mūrinėje sienoje, todėl neišėjo naudoti tos pačios garo izoliacinės plėvelės, o pirkau specialią juosta (~4lt/m). Šias mūrines sienas jau sutariau, kad su GKP sutvarkys tas pats gipsistas.

Langas prieš klijavimą:
Penosil juosta:


Ir apklijuotas langas:Dirbti su šita juosta gerokai papraščiau, nei klijuoti garo izoliacinę. Juosta turi tikslų vienodą lipnų kraštą, kurį nesudėtinga priklijuoti, prie mūro lipinasi su bitulo kraštu, kuris limpa iš esmės prie visko. Aišku minusas kaina :)


Tad judame toliau, dar laukia vidinės palangės, gipsistas dirba toliau ir įsikraustymą atkeliame iki 09-15. Deja...

9 komentarai:

 1. O tai kas buvo blogai su pacio darytu karkasu?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Karkasą dariau ne aš, o žmonės kurie iš principo nėra gipsistai. Ir jis buvo padarytas kreivai. Labai.

  Tad teko viską perdaryti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. stiprybes, labai nenusiminkite. O planuojant reiketu isivesti triguba vertinima: 1) optimistinis variantas (cia toks, kurio labiausiai geidziate) 2) optimalus (cia labai kritiskai ivertinus galimybes) 3) pesimistinis (toks, apie kuri baugu pagalvoti). Esme tame, kad tuomet net pataikius kad ir i pesimistini - moraliskai busit pasiruoses. Aiku, blogai, jeigu nepataikai net i pesimistini, na bet cia jau krastutinumai... Statant daug nusivylimu buna, todel kartais labai prireikia filosofinio poziurio i gyvenima - pabuvimo su savimi :)

  Bet kaip supratau siuo jusu atveju - gal verta visgi sulaukti-suieskoti gero patyrusio meistro, ir nebuti kazkam bandomuoju triusiu matyt...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Joo, meistrus reikia rinktis labai atidžiai, geriausiai pagal rekomendacijas. Kokia sienų apdaila bus, dažysit?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Su sienomis situacija kolkas tokia - kolkas lieka niekuo nedangtas OSB (pirmiausia dėl laiko stokos, taip pat ir dėl finansų). Vakar mėginau dažyti tiesiai ant OSB, šiandien nutepsiu antrąkart ir tada spręsim ar dažome OSB ar paliekam visai pliką.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Idomu ar veda kasnors juodaji statybininku sarasa internete :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kiek kainavo medžiagos, gipsas, profiliai ir kt. luboms, ir kiek kv.m. Šiaip įdomu kiek reikės planuotis biudžetą, nes panašūs darbai jau visai čia pat ir mums laukia...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Skaičiuojant mano pavyzdžiu skaičiai gaunasi tokie: turime 70kv.m. ploto lubų,
  1. GKP, kaina po 4,7 Lt (pirkau lytagroj), ėmiau ~90kv.m. viso 435Lt
  2. profiliai, dariau viengubą karkasą, visas metalas kainavo 555Lt
  3. darbas, be dažymo moku 35lt/kv.m., tad planuoju sumokėti ~2500Lt
  4. visokie gruntai, glaistai, juostos ir kt. ką kolkas pirko gipsistas (kiekis nepakankamas, manau pusė visko) - 150 Lt
  5. lubų dažai, planuoju užteks ~20ltr, naudoju ne brangiausius - 200Lt

  viską sudėjus gaunasi ~4000lt už 70kv.m., t.y. ~57Lt/kv.m.

  Skaičiai aišku labai preliminarūs, bet orientuotis galima...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Gal turite foto su profiliais kur naujas meistras persuko?
  Kaip sujunge kreivas lubas?

  AtsakytiPanaikinti