2013 m. balandžio 29 d., pirmadienis

Vidinės pertvaros

PINIGAI:
72,64 Lt (kampai vidinėms pertvaroms, 90x90x65x2 sustiprintas, 70vnt)
22,39 Lt (kaištis plastikinis, 10x120, 24vnt)
5,80 Lt ("šaibos" 8mm kaiščiam, 40vnt)
24,19 Lt (SDS grąžtas 10mm)

Savaitgalį su tėvuku turėjome gražaus laiko statyti vidines pertvaras, šitai planavau daryti jau praeitą savaitgalį, tačiau mūrininkas nebuvo baigęs savo darbų, tad viskas atsikėlė savaite. Tad pasistatėme vieną atraminę sieną, kuri beveik ties viduriu parėmė stygas, kad jos daugiau nebelinktų. Naudojome 50x200 gegnių medieną, ją iš vakaro nuimpregnavau. Statramčio ilgis ~2,8m, tad medienos išsimetė labai nedaug :) Aišku pritrūko 4 statramsčių, nes ta mediena yra panaudota laikiniems pastogiams dengiant stogą. Tikiuosi ją man grąžins šią savaitę ir viską pabaigsiu galutinai, kolkas esu viską atsimatavęs ir susisukęs kampukus. Svarbiausia man buvo susidėti viršutines ir apatines lentas, galinius statramščius ir durų ertmes. Tą ir padarėm.

Kampus naudojau tuos pačius 90x90 kaip ir visam namui, planavau naudoti paprastesnius, tačiau visi kiti (mažesni, nesustiprinti, etc) kampai buvo brangesni :) ha.... Ačiū Varžtų pasauliui, kuris paleido akciją 90x90 kampams, vietoje 2,16Lt/vnt, po 1,03Lt/vnt. Tikrai jokių kampų pigiau nei 1Lt/vnt neradau. tad džiaugsmingai ir vidinėms pertvarosm naudoju sustiprintus plačius kampus :)

Teko kiek pavargti tvirtinant pamatinę lentą prie grindų. Kaip žinia mano perdanga šiai dienai gana plona (7-8cm), tad bijojau pergręžti kiaurai. Mėginau naudoti 10cm ilgio metalinius ankerus su galvute, tačiau jie nė velnio nepritraukdavo. Tada nusipirkome plastikinius kaiščius su galvute:


Jie tiko kuo puikiausiai, aišku reikėjo naudoti "šaibas" ir gręžti kiek tankiau, tačiau pritraukė labai gerai. Kadangi "ant greitų" neradom 12 storio kaiščių naudojom 10, tad atsirado proga įsigyti ir perforatorinį grąžtą 10mm :)


Šitoje foto bene geriausiai matosi kaip pertvarinė sieną parėmė 7,5m ilgio stygas, jas sudėjus konstrukciją pasidarė gerokai stabilesnė:Dar keletas vaizdų:Šioje vietoje matosi mano prieš tai kukliai minėta vieta paruoštam "burtui" su sąrama. Matyti, kad virš lango mūro sieną gerokai suplonėja, t.y. aukštyn eina tik per pusę plytos, likusią dalį (25cm) darysiu medinę sąramą vientisą su apšiltinamuoju sluoksniu (tą mūrinę sieną kur tik pusė plytos papildomai šiltinsiu iš vidaus). Nepergyvenkit, viskas bus gerai :) Viskas apgalvota.
Durų angos. Jas dariau 90cm pločio ir 210cm aukščio.

O čia dar vienas momentas, kur matosi naudotas kampas, jo prisukimas, bei kaiščiai, kurie pritraukia apatinę lentą prie grindų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą