2013 m. vasario 26 d., antradienis

Darbai prasideda

Sugrįžau, nieko nerašiau dėl keletos priežasčių: pirmiausiu yra nemažai problemų darbe (gerąja prasme), antriausia - yra pasikeitimų ir namo projekte.

Trumpai tariant, stogo konstrukcija sugalvojome visiškai naują:Kodėl? O gi nedžiugino :) Čia kaip ir Knysliuko nedžiugino raudonas balionėlis. Idėjų naujam stogui davė vienas netyčia pamatytas stogas:


Tad architekto nenaudai nuėjom ir pasakėm - darom iš naujo. Išplanavimas viduje nesikeitė, šiek tiek sumažejo IIaukšo plotas. Bet šitai galėjome sau leisti. Šie mūsų pakeitimai iššaukė ir papildomų išlaidų, t.y. 400 Lt priemoka architektui (pradžioje norėjo 800Lt, bet vėliau nusileido), taip pat 700 Lt konstruktoriui už stogo skaičiavimus ir dar 100 Lt neplanuotų išlaidų už toponuotraukos pratęsimą... Tai gi, bendroje sumoje iš "nedžiugina" pakeitimas į "džiugina" kainavo 1200 neplanuotų pinigų. Žinoma, tai tik pradžia (apie neplanuotas išlaidas kalbu :)

Šiandieninė situacija:
Labai skubame, turime konkrečius deadline'us, kurių vis dar tikime pavyks laikytis. Kitaip sakant rugsėjo 1d. jau turėtumėm gyventi II aukšte :) Gal vertėtų sakyti norėtumėm...

Labiausiai viską gadina architektas, nors ir vyko šiokie tokie pakeitimai, tačiau galutinių brėžinių (o ir leidimo) dar neturime, dar tas topkės pratęsimas viską sugadino. Geodezistas žadėjo šią savaitę atiduoti pratęstą. Archiktektą atakuoju kasdien.

Esame sutarę statybininkus, kurie mums viską darys, ryt planuojame susitikti, suderėti galutinę kainą ir dėti parašus. Bėda yra tame, kad tie mano statybininkai jau mindžikuoja prie durų norėdami kuo skubiau pradėti, o aš vis neturiu leidimo. Bijau, kad jie nepasiimtų kito didelio objekto, tada man jų teks laukti iki nežinia kada. Na, blogiausiu atveju turiu dar vienus rekomenduotus, bet norėčiau tų, kuriuos esu išsirinkęs.

Kitas akibrokštas su stogo danga, nors eternitas žadėjo branginti šiferį nuo kovo mėn, visai neplanuotai jį pabrangino nuo vasario. Dar sausio gale kalbėjau su prekybininkais, suderėjau po 19lt/lapas ("Baltijos banga"), o akmenė tik pist (sako, lietuviškas žodis) ir pabrangino ne šiaip sau - ant viso LITO!!! O mano stogas 160kv.m., su atsarga reikia 290lapų, štai tau ir bajeris.... minus 300 Lt kaip į balą.

Apie dujas ir elektrą parašyti kituose postuose.
2 komentarai:

  1. Smagu, kad pagaliau prasideda pas jus didieji pokyčiai neužilgo :)

    Iš tokios dizaineriškos pusės turiu tokį pastebėjimą - labiausiai kas nepatinka namų fasaduose, kai būna nesimetriškai išdėstyti langai, gal vertėtų juos visgi "pririšti" bent prie kažkokios vienos altitudės, pvz. sulyginti su viršum? Apatinėje "prototipo" nuotraukoje, kaip matote, su langais viskas gerai išspręsta ir fasadai atrodo puikiai :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. šitas asimetriškumas buvo darytas kažkiek tyčia (kai paaiškėjo, kad niekaip neišeina langų susieti). Vėliau, kada dažysis fasadas šitas lengvas bardakas labai gražiai išsispręs ir bus akiai malonus. Bent taip kalbėjo dizaineris. Kolkas fasado spalvų neturiu. Kai turėsiu - įdėsiu :)

    AtsakytiPanaikinti