2012 m. kovo 21 d., trečiadienis

Išplanavimas. Ver.1

Kaip architektas ir žadėjo, taip ir atsiuntė pirmuosius išplavimo pamąstymus. Pirmame aukšte nelieka tik vienos 4m ilgio sienelės, taip padidiname svetainę penkiai kvadratais, iki 20,76kv.m. Kaip ir norėjome įėjimas atsiranda naujoje vietoje, vietoj holo esanti virtuvė keliama į kitą namo kampą, taip pat virtuvėje vakarinėje dalyje atsiranda langas (ties kriaukle brėžinyje) iš kurio matosi visas vidinis kiemas. WC lieka neliestas, kaip ir kambarys 15,44kv.m., dar svarstysiu galbūt to kambario duris patraukti arčiau link WC. Tikrai atsisakysime architekto siūlymo uždaryti praėjimą nešančioje sienoje (plane pažymėtas pilkai), nes kelias nuo lauko durų iki kambario labai pailgėja. Pastebėsiu, kad pilkai pažymėtos vietos yra šiuo metu esančiu ertmių uždarymas. Tiesa dar atsiranda durys į rūsį (po laiptais), nežinau ar ten noriu durų, nors žinoma kuo daugiau durų nuo katilinės - tuo geriau :)
Pirmas aukštas: 64,85kv.m.

Antras aukštas planuojamas visiškai naujai, čia nėra jokių nešančių konstrukcijų, esančių sienų ar pan. Čia turėsiu daugiau pastabų. Pirmiausia - nematau prasmės beveik 16kv.m. holui. Tiesa, kolkas antram aukšte pažymėta virtuvė, bet ji bus tik laikina, dėl mano jau ankščiau minėtų dviejų renovavimo etapų, tad antro aukšto virtuve laikinai naudosimės tik pirmuoju renovavimo laikotarpiu, vėliau tas kambarys virs preliminariai tėvų miegamuoju. Dar galvosiu, bet kolkas planuoju daryti taip: 13,67 kv.m. kambarį didinti stumiant WC ir mažinant holą (norėčiau kvadratūra padidinti iki ~15kv.m.). Tada visiškai naikinti dabar hole pavaizduotą staliuką taip didinant vonią (t.y. ją ištempti iki laiptų). Na ir 12kv.m. kambariuką šiek tiek pasidinti iki 15-16kv.m. pratęsiant jį iki punktyrinės linijos, o laiptus užsukant link kambarių. Taip holas virstų tik koridoriumi, o kambariai padidėtų. Koridoriaus plotis 1,3m iš principo yra tinkamas. Dar nepriėjome prie langų, stoglangių vietų, dydžių ir pan.
Antras aukštas: 68,1kv.m. (kaip antram aukšte atsiranda virš 3kv.m. viršaus - nežinau)
Rūsys kaip rūsys, čia planuojame katilinę. Rūsį reikės bet kokiu atveju gilinti.
 Artimiausiu metu planuojami fasadai, tada vėl susitiksime su architektu, aptarsime pataisymus ir lauksime naujos versijos :)

6 komentarai:

 1. Na taip, uzdaryti praejima nesancioj sienoj tai kazkaip gaunasi ka i svetaine kaip ir pro virtuve gaunasi ieiti tuomet...
  Holas didelis, super, bet ar nenorite kazkokios pradines mazesnes erdves kur sumesti batus ir pasikabinti paltukus galima butu - butu daugiau tvarkos jau paciame hole, ir daugiau svaros...?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pirmas aukstas viskas gerai, 2 iejimus i svetaine tikrai palikite, patogiau bus gyvenant. 1-o auksto holas visai nedidelis, nieko cia nekeisciau. Laiptine i rusi gal ir gerai butu atskirti durimis, tvarkingesnis vaizdas hole bus, mazi vaikai nenusiridens, jei tokiu bus :). 2-o auksto hola palikciau tik ties viduriu, kvadrato formos, taip patogiau butu sukiotis jame, vonia pastumciau arciau laiptu kartu su laikina virtuve, ir iejima i didesni kambari ir laikina virtuve siulyciau is vieno sono, kai durys greta. Tai tiek pastebejimu pradziai. Beje kur pas jus pietus-siaure? Sekmes ir lauksim galutinio pasirinkimo!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dar atkreipkite demesi, kad hole spintos gylis paprastai buna apie 60-70cm, jei su slankiojanciom durim, nes butu logiska spinta padaryti iki pat lauko duru per visa siena, kad tilptu visi paltai ir batai susideti. Praejimas hole liks ~2 metrai, tai yra dar pakankamai erdvu, desinej pusej salia laiptu dar tilptu suolelis atsisedimui.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kadangi pati projektuoju interjerus, patikrinau jusu plana, Jums architektas siulo 52cm gylio spintas hole ir miegamajam, tai labai nepatogu bus kabinti rubus... O dvigules lovas siulo 1-am ir 2-am aukste 125cm plocio, tai nezinau ar jus taip prasete? :) isigilinus ir rubine 2-am aukste ar bus jums patogi toj vietoj? geriau rubine veliau irengti kur bus virtuves laikina zona palei vonios siena. Zodziu as jums issiusiu savo siulyma jums el.p. del antro auksto plano, uztrukau 15 min. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. ačiū už komentarus. Visą savaitę suvėlinau susitikimą su architektu, dėl savo ligos. Bet vakar su juo susitikome, viską apsiderinom. Artimiausiu metu bus nauja versija kur kas artimesnė mūsų mintims, tada liks tik paskutinius derinimus atlikti. Dar labai laukiu fasadų :)

  AtsakytiPanaikinti